Blog inspiracji - Nowodvorski

Blog inspiracji - Nowodvorski

Ponad 1500 wystawców z 46 krajów, najważniejsze trendy i kierunki rozwoju branży oświetleniowej oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące – międzynarodowe targi światła i techniki Light + Building 2022 we Frankfurcie już za nami. Przeczytajcie relację z wydarzenia, na którym nie mogło nas zabraknąć.

Light + Building to prestiżowe targi oświetlenia, elektrotechniki i automatyki budynków. W tym roku w dniach 2-6 października hale targowe we Frankfurcie po raz kolejny stały się miejscem spotkań wszystkich zainteresowanych nowinami z branży. Można było zapoznać się z nowościami z zakresu oświetlenia technicznego, dekoracyjnego i LED, a także okablowania, instalacji elektrycznych i energooszczędnych.

Jesienna edycja Light + Building 2022

IMG_5796.JPG [3.83 MB]
Tegoroczne targi były wyjątkowe pod wieloma względami. Po pierwsze była to jubileuszowa, 20. edycja wydarzenia. Ponadto chociaż w standardowym trybie targi odbywają się co drugi rok, tym razem od poprzedniej edycji minęły aż 4 lata. Odsunięcie w czasie spowodowała pandemia, podobnie jak uruchomienie nowej formuły wydarzenia – w tym roku po raz pierwszy w wydarzeniu można było uczestniczyć także online, za pośrednictwem platformy Light + Building Digital Extension.

Podczas jesiennej edycji targów, nie licząc reprezentacji niemieckiej, najwięcej firm pochodziło kolejno z Włoch, Turcji i Hiszpanii. Na piątym miejscu w rankingu liczby wystawców plasuje się Polska – we Frankfurcie pojawili się wszyscy najwięksi producenci sprzętu oświetleniowego i elektrotechnicznego z kraju. Chociaż poprzednia edycja zgromadziła aż 87 wystawców z Polski, w tym roku lista jest krótsza. Wśród 67 polskich stoisk nie zabrakło także Nowodvorski Lighting.

Light + Building 2022 – główne motywy

 W tym roku organizatorzy targów skupili się na trzech obszarach, które stanowiły główne wątki imprezy. Ekologia i zrównoważony rozwój, Elektryfikacja i cyfryzacja oraz Światło i design – choć każde z zagadnień wydaje się odrębne, wszystkie one dobrze się uzupełniają oraz kreślą kierunek, w jakim zmierza branża oświetleniowa, a także projektowanie samo w sobie.

Wątek ekologiczny koncentrował się przede wszystkim na systemach wspierających efektywność energetyczną budynków oraz infrastruktury miejskiej. Zagadnienie elektryfikacji i cyfryzacji poruszało dyskusję na temat planowania i optymalizacji zużycia energii oraz włączenie w te działania AI (ang. artificial intelligence – sztuczna inteligencja). Z kolei poprzez motyw Światło i design zwrócono uwagę na rolę, jaką odgrywa jakość produktu, a także wykorzystanie wytrzymałych i trwałych materiałów.

 IMG_5695.JPG [2.92 MB]

Nowodvorski Lighting podczas L+B 2022

 IMG_5799.JPG [909.52 KB]
 Ambitne cele w działaniach prośrodowiskowych, a także wysokiej jakości design i holistyczne podejście do procesów projektowania i produkcji – to, co porusza społeczeństwo znajduje odbicie w trendach, jakie mogliśmy obserwować podczas tegorocznej edycji targów. Nowodvorski Lighting poprzez swój udział w wydarzeniu podpisuje się pod założeniami promowanymi przez organizatorów. Podczas targów przygotowaliśmy dla zwiedzających najciekawsze nowości z oferty. Oprócz najnowszych opraw zaprezentowaliśmy też nowe kolory malowania – chocolate, copper i gold. Staranność wykonania, wysoka jakość materiałów i modny design naszych produktów stały się tym, co przyciągało odwiedzających.

Light + Building 2022 – podsumowanie

Chociaż w tym roku liczba wystawców była mniejsza niż poprzednio, wydarzenie Light + Building nieustannie wiedzie prym wśród targów z zakresu oświetlenia. Ta prestiżowa impreza stanowi okazję do spotkań i konstruktywnych rozmów, a także do promowania wartości istotnych dla odpowiedzialnego twórcy i świadomego odbiorcy.

Autor: Wiola Imiolczyk, projektant Nowodvorski Lighting. 

Bądź na bieżąco

Zapoznałem\am się z regulaminem serwisu Nowodvorski Lighting i akceptuję jego postanowienia.

Administratorem danych osobowych udostępnionych przez Panią/Pana w tym formularzu jest NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:0000488518, NIP: 9492195881, REGON: 243429077 (dalej „Administrator”).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat towarów i usług oferowanych przez NOWODVORSKI LIGHTING SP. Z O.O. z siedzibą w Częstochowie przy ul. Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa. 
Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana, klikając w odpowiedni link na końcu otrzymanej wiadomości e-mail. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Informacja o prawach i obowiązkach przysługujących w związku z przetwarzaniem danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.


Nowodvorski Lighting sp. z o.o.
Bojemskiego 11, 42-202 Częstochowa
NIP: 5731015208
BDO: 000003031
Sąd Rejonowy w Częstochowie
XVII Wydział Gospodarczy KRS: 0000994571
Kapitał zakładowy (wpłacony): 4 000 000,00 zł